TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać niesamowicie kosztowne rachunki za paliwo. Z tego powodu należy zastanowić się, czy ciężarówka na gaz przyniesie wymierne zyski i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma informacjami na ten temat.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na sam początek należałoby wytłumaczyć, jakiego typu gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie w zasadzie na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są szczególnie pokaźne, a różnorakie badania dowodzą, że niezwykle szybko się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w autach osobowych. 

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą liczne wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją rodem z książek science-fiction, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym rozwiązaniem także dzięki temu, że ten rodzaj paliwa znacznie zmniejsza poziom głośności wytwarzany przez ciężarówkę, a jak również redukuje emisję CO2 do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.