Sprawa rozwodowa – jak się przygotować?

Sprawa rozwodowa – jak się przygotować?

Według badań z roku na rok coraz więcej małżeństw zostaje zakończone przez rozwód. Chcąc wziąć rozwód, obie strony postępowania są przygotowane\gotowe na to, że jest to związane z sprawą sądową, dużymi kosztami które wiążą się z wynajęciem adwokata lub radcy prawnego, bądź prawnika. Jak zatem dobrze przygotować się na rozprawę sądowąj?

Przygotowanie do sprawy

Należy powiedzieć wprost, że po naszej stronie leży dobre przygotowanie się do rozprawy sądowej tak, żeby została ona przeprowadzona szybko i bez zbędnych komplikacji. Musimy zastanowić się nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie są nasze ewentualnie żądania w stosunku co do drugiej strony oraz co mamy do powiedzenia. Przygotowanie sobie wszystkiego na kartce A4, pomoże nam prawidłowo uporządkować oraz sprecyzować wypowiedź, a w związku z tym, sprawniej zakończy rozprawę.

Na jakiego specjalistę się zdecydować? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Do którego z wymienionych udać się w pierwszej kolejności? Wszystko zależy od tego, jaki będzie charakter rozprawy i szczególnie, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma zapaść także orzeczenie o winie. Zapewnienie sobie wykwalifikowanej pomocy prawnej w tematyce rozwodu, jest możliwe u każdej, z wymienionych osób. Dzięki wybraniu się np. do kancelarii, jesteśmy pewni, iż zasięgamy opinii ekspertów w tym temacie oraz mamy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji. Przygotowanie się do rozprawy sądowej we własnym zakresie jest bardzo ciężką sztuką, stąd też tak istotne jest to, aby przed wejściem na salę mieć świadomość jakie mamy obowiązki a także prawa w zaistniałej sytuacji.

Pomoc specjalisty

Gdy podejmiemy decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie, powinniśmy wziąć pod uwagę, iż będziemy potrzebować pomocy adwokata, który będzie nas reprezentować w sądzie. Wynajęcie godnego polecenia adwokata na terenie polskich miast, jak np. Kartuzy, Rzeszów lbo Lublin nie będzie problemem, trzeba jednak od początku dokładnie wyjaśnić sytuację i określić, jakie mamy postulaty.