Na czym polegają przewierty sterowane i czy warto z nich skorzystać?

Na czym polegają przewierty sterowane i czy warto z nich skorzystać?

Nie da się ukryć, że nowoczesne budownictwo nieustannie idzie do przodu i oferuje w dzisiejszych czasach niezwykle dużo interesujących rozwiązań, także tych, które można wykorzystać w trakcie prac nad najbardziej ambitnymi inwestycjami. Wśród nich znaleźć można między innymi przewierty sterowane. Śląsk oraz okolice to rejon, w którym wykonuje się takowe naprawdę często. Wyjaśniamy, z jakiego powodu przewierty sterowane są godne uwagi i kiedy warto się na nie zdecydować.

Przewierty sterowane – jak są wykonywane?

Przewierty sterowane robi się na bardzo prostej zasadzie. Przewiert sterowany robi się pod powierzchnią ziemi, bez konieczności rozkopania jej. Przeprowadza się go w dwóch etapach. Na samym początku stosuje się wiertło o małej średnicy, które wykonuje przewiert pilotowy. Następnie powstały w ten sposób tunel rozszerza się przy pomocy specjalnych urządzeń. Przewierty horyzontalne, inaczej przewierty kamionkowe, a dokładniej proces ich powstawania, można nadzorować na ekranie monitora, gdyż przy wiertle znajduje się sonda pozwalająca na dokładne zarządzanie głębokością oraz kierunkami, w które wiertło ma się poruszać. Dzięki temu można mówić o dużej skuteczności, efektywności oraz dokładności tego rozwiązania. 

Potrzebujesz przewiert sterowany? Zleć to fachowej firmie http://zrib.com.pl. 

Przewierty sterowane – zalety i zastosowanie

Przewierty sterowane są rozwiązaniem ze wszech miar uniwersalnym. Technologia ta umożliwia przeprowadzanie nawet największych inwestycji bardzo sprawnie i bezproblemowo. Każdy przewiert sterowany wykonywany jest przy użyciu profesjonalnych, nowoczesnych narzędzi. Z tego powodu warto zdecydować się na przewierty sterowane nie tylko podczas największych planów budowlanych, ale także w stosunkowo niewielkich pracach przydomowych na prywatnej posesji.