Montaż drzwi wewnętrznych

Montaż drzwi wewnętrznych

Czy warto montować drzwi samodzielnie? Drzwi wewnętrzne mogą zamocować fachowcy, nie mniej mamy prawo także wykonać praktykę własną ręką w mieszkaniu. Jakim sposobem to zrealizować? Doradzamy.

Jak się zabrać za montaż drzwi?

Nim zainicjujemy montaż drzwi wewnętrznych, dobrze byłoby zaznajomić się z świadczeniem gwarancyjnym. Może się bowiem okazać że poręcznie jest nam należny wyłącznie wtedy, gdy posługa będzie robiona dzięki wykwalifikowanym zawodowcom. nie warto też rozpoczynania montażu kiedy w lokalu nie doszło jeszcze do ułożenia podłóg.

W sytuacji gdy pragniemy przytwierdzać drzwi wewnętrzne z ościeżnicą sprawdźmy, czy jesteśmy użytkownikami całego zbioru. Ramy występują jako składające się nieustająco z trzech części. Trzeba wszystko połączyć. W odmiennej sytuacji nie da się prawidłowo zrobić naszej pracy.

Co się nam przyda?

Z początku trzeba przyszykować części futryny, które są nam niezbędne. W następnej kolejności instalujemy komplet składowych oprawy – realizujemy to przy użyciu spoiwa, bądź sprzączek a także śrub. Następnie wkładamy ościeżnicę w lukę w ścianie. Należy pozostawić szczelinę która będzie wynosiła 1-2 cm. Pomiędzy ścianą a futryną trzeba wstawić wykonane z drewna płytki. Ramę powinno się przytwierdzić do otworu drzwi wewnętrznych. Pod koniec montujemy pasy zakrywające.