Kiedy możliwe jest usuwanie wgnieceń w samochodzie?

Kiedy możliwe jest usuwanie wgnieceń w samochodzie?

Sporadycznie na drodze zdarzy nam się niewielka stłuczka i w takiej sytuacji w karoserii robi się wgniecenie. Tego typu wgniecenia przeważnie wyglądają trochę nieładnie i w dodatku zmniejszają cenę pojazdu. Coraz popularniejsze stają się bezinwazyjne sposoby wyciągania wgniotek w karoserii. Dzięki nim auto może prezentować się jak nowe i zazwyczaj nie ma żadnych oznak, że kiedyś miał kolizję. Kiedy możliwe jest wyciąganie wgniotek i na jaki sposób powinieneś się zdecydować?

Masowanie blachy – czyli jak usunąć wgniecenia w samochodzie?

Metoda masowania blachy wykorzystywana jest w kwestii takich części auta, do których jest łatwy dostęp do wgniecionego miejsca od środka. Jest to najczęściej maska a także klapa od bagażnika. Do tego typu usuwania wgnieceń niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych narzędzi. Pracownicy warsztatu potrzebować będą wypychaczy blacharskich o przeróżnych kształtach, grubościach i końcówkach a także dźwignie, czyli inaczej heble. Typ używanych hebli wynika przede wszystkim z tego, czy nadwozie jest wzmocnione, czy nie. Przy pomocy miękkich młotków, które mają podbijaki i prawidłowo dobranych hebli, karoseria jest masowana w taki sposób, aby przybrała swoją początkową formę. Sprzęty, jakie niezbędne są do zrobienia tego typu masowania nie są tanie i lepiej zostawić pojazd u specjalistów w Krakowie, którzy bezproblemowo zlikwidują u niego wgniecenia. W Krakowie profesjonalna firma, posiadająca wieloletnie doświadczenie to Eurograd – usuwanie wgniotek.

PDR – czyli jak wygląda wyciąganie wgniotek na klej?

Jeżeli nasz samochód posiada wgniotki, ale nie lakier jest bez skazy to można zastosować metodę PDR a więc usuwanie wgniotek bez malowania auta. Po pierwsze należy odtłuścić i oczyścić powierzchnię, a później nałożyć na tę blachę specjalny klej i doczepić właściwą maszynę. Za pomocą tego przyboru wyciąga się obecne wgniecenia blachy. Po gruntownym wyprostowaniu blachy zdejmuje się urządzenie i można usunąć klej przy użyciu zmywacza.

Sporą zaletą tej metody jest przykładowo brak konieczności wymontowywania któregokolwiek z komponentów. Na dodatek, często jest stosowana w razie wyciągania wgniotek po gradobiciu.

Tej metody lepiej nie wykonywać samodzielnie w garażu ponieważ wymaga ona konkretnej wiedzy i dosyć drogiego sprzętu. Zdecydowanie rozsądniej jest powierzyć samochód w ręce fachowców, których z pewnością znajdziesz w Krakowie.

Ostatnim sposobem, który można wykonać w domu, jest zrobienie nagłej zmiany temperatur. W tym celu na samym początku trzeba nagrzać wgniecioną karoserię – na przykład przy użyciu suszarki – a potem szybko ją schłodzić. Do tego używa się najczęściej suchego lodu oraz sprężonego dwutlenku węgla. Blacha wskutek sporej różnicy temperatur wyprostuje się. Technika ta ma mimo wszystko niewielką wadą – zazwyczaj podczas tego zabiegu lakier ulega uszkodzeniu i konieczne jest powtórne malowanie go.

Jeżeli mimo wszystko nie jesteś pewien tego, czy uda Ci się samodzielnie wyciągnąć wgniotki z samochodu – zostaw to profesjonalistom. W Krakowie z pewnością znajdziesz warsztat, który spełni Twoje oczekiwania.