Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – powinny mieć odpowiednio dobrany skład. Dobrym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które można można kupić z łatwością. Zanim jednak udamy się do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie były one odpowiednie dla dziecięcej skóry.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji działających na skórę wysuszająco. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS i SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich substancji. W kosmetykach naturalnych nie powinno znaleźć się również mydło ani pochodne formaldehydu.

Tym, co z kolei znajduje się w naturalnych kosmetykach dla dzieci są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci często sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeżeli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Często stosowane są takie składniki, jak proteiny ryżu, wyciąg z aloesu, masło Shea.