Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które doskonale sobie radzą w licznych gałęziach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju danego worka oraz jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, jakimi cechami wykazują się oba te rodzaje folii i gdzie jeszcze, poza workami foliowymi, znajdują zastosowanie. Warto mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Jakie właściwości posiada polietylen

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Warto wspomnieć również o takich produktach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych produktów, na które napotykamy się podczas codziennego funkcjonowania.

Chciałbyś wiedzieć, gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak wygląda proces produkcyjny worków foliowych?

Na samym początku warto mieć świadomość, że są wykonane z tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych.  Są popularnym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przejrzyste. To powoduje, że z łatwością można kontrolować wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich konsumentów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Surowce stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie kładzie się mocny nacisk na ekologię i  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów zdecydowało się zmienić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej ekologicznymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zmniejsza wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o kształt, barwę czy rozmiar. Niewiele osób zastanawia się z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka typów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są tworzone z polietylenu o wysokiej gęstości. Są bardzo komfortowe w użytku, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie stanąć na wysokości zadania i spełnić potrzeby klientów wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są produkowane z polietylenu tylko o niskiej gęstości. Dzięki temu są mocniejsze i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego szelestania. Niestety wiąże się to z wyższą ceną. Każda osoba rozważająca zakup musi rozpoznać swoje priorytety – ilość czy wytrzymałość. Kolejne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie rozciągają się oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej są stosowane w przemyśle spożywczym.