Jakie korzyści czekają Cię po dodatkowym ociepleniu domu?

Jakie korzyści czekają Cię po dodatkowym ociepleniu domu?

Jeśli nie podoba Ci się, że ponosisz wysokie koszta za ogrzewanie domu, a może pomimo grzejników włączonych najbardziej jak się da w domu dalej jest zimno, to właściwy moment, aby zdecydować się na docieplenie domu. Jakie zyski będziesz miał wykonując taki remont w Warszawie albo Pruszkowie i czemu jest to tak bardzo rekomendowane? 

Oszczędzanie dzięki docieplaniu domu

Docieplenie budynku pomimo tego, że wydaje się się drogim ulepszeniem, może przyczynić się do obniżenia opłat za ogrzewanie nawet o 30%. Mur mający dużą masę akumulacyjną może utrzymywać stałe temperatury przez cały rok. Oznacza to, że zimą, kiedy na zewnątrz jest mróz, w docieplonym domu będzie wciąż ciepło, a latem będzie chłodniej.

Budynki, których nie docieplamy narażone są na zawilgocenia i przez to na rozwijanie się grzybów czy też pleśni, a te są niebezpieczne dla zdrowia lokatorów. Oprócz tego gdy na ścianie pojawi się wilgoć, prawdopodobnie będziemy zmuszeni do wynajęcia firmy osuszającej mury, a to są następne koszta, za które trzeba zapłacić. 

Zdrowie i środowisko – co mają wspólnego z docieplaniem domów?

Jeżeli mieszkasz w Warszawie, albo okolicach jak przykładowo Pruszków, to zapewne przeszkadza Ci smog, który pojawia się zimą. Zgodnie z informacjami od Krajowego Ośrodku Bilansowania i Zarządzania Emisjami, w naszym kraju bazowym powodem smogu są zanieczyszczenia, które pochodzą z indywidualnego ogrzewania domków jednorodzinnych.

W dodatku życie w nieocieplonym budynku może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jeśli w lokalu mamy niewłaściwy mikroklimat i powietrze jest zbyt przesuszone od nadmiernego ogrzewania to nasz organizm ma o wiele gorszą odporność. Jesteśmy więc w takiej sytuacji narażeni na częstsze przeziębienia. Jeżeli natomiast oszczędzamy na ogrzewaniu a nasz budynek nie posiada docieplenia to wystawiamy go na zbyt dużą wilgoć, a w konsekwencji na powstawanie grzybów oraz pleśni, które także są niekorzystne dla naszej kondycji.

Warto również dopowiedzieć, że właściwy mikroklimat i komfort cieplny są bardzo ważne dla sprawności oraz jakości życia. Z tego powodu już dziś zadbaj o docieplenie domu bez względu na to czy jest w Pruszkowie czy w centrum Warszawy.

Czy docieplenia domów mogą mieć wpływ na estetykę?

Prawdopodobnie nie jest to oczywiste, ale docieplony dom ma atrakcyjną izolację od hałasu. Jeżeli mieszkasz w lesie lub niedużej miejscowości to prawdopodobnie nie jest to takie ważne, jednak na większym osiedlu różnica jest znaczna. Warto mimo wszystko zadbać o to aby powłoka ocieplająca nie była zbyt gruba, gdyż ograniczymy tym samym napływ promieni słonecznych, a to może nie być wcale takie fajne i dobre. Brak światła słonecznego oddziałuje źle na naszą kondycję psychiczną. Na koniec jeszcze jedna istotna informacja – docieplając budynek można od razu zadbać o świeżą elewację. Dzięki temu osiągniemy dwa efekty jednocześnie – nasz budynek będzie docieplony i odnowimy jego fasadę. Odpowiednio docieplony dom to również lepsza cena jeśli zdecydujemy się go sprzedać.

Źródło: STIS – docieplenia Warszawa