Gdzie szukać skupu miedzi i aluminium?

Gdzie szukać skupu miedzi i aluminium?

Dzisiejszy świat jest zdominowany hasłami dotyczącymi ochrony środowiska. Trwa ogromna transformacja energetyczna – paliwa kopalne zastępuje się mniej emisyjnymi wiatrem, wodą i słońcem. Odchodzi się również od plastiku. Wszystko to ma na celu spolwienia(e) mających miejsce zmian klimatycznych.

Co więcej, zasoby naturalne, którymi obdarowuje nas Ziemia są zużywane. Wobec zaistniałych okoliczności, recykling staje się rzeczą nieodzowną.

Segregacja odpadów, którą znamy z naszych osiedli dotyczy również odpadów metalowych. Nie ma jednak na nie dedykowanych pojemników. Odpadów metalowych pozbywamy się w skupie złomu. Jest to o tyle korzystne, że jeszcze można na tym zarobić. Skupy z radością przyjmują każde ilości metali kolorowych, które po przetopieniu mogą dalej odsprzedawać dodając swoją prowizję.

Utylizuj i zarabiaj – jak działają skupy złomu?

Warto zacząć od przedstawienia co się chowa pod pojęciem “metale kolorowe”. Zaliczamy do nich wszystkie metale oraz ich stopy, które nie posiadają w swoim składzie żelaza. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane metale kolorowe to np. miedź, aluminium czy mosiądz.

Podobnie jak inne odpady podlegające recyklingowi, metale kolorowe można poddawać odzyskowi. Konieczne są do tego właściwe zasoby i wystarczająca ilość złomu.

Zakupione przez złom metale przechodzą segregację. Następnie po niewielkiej obróbce wysyła się je do hut. Huty przetapiają zezłomowany metal w pełnowartościowy produkt. Taki produkt magazynowany jest w magazynach, skąd pokonuje drogę do kolejnych kupców.

Metale, które podlegają powyższemu procesowi to głównie metale i stopy, zawierające aluminium, miedź i mosiądz. Są to substancje często i chętnie znajdujące zastosowanie w różnych dziedzinach ekonomii. Ich przymioty chemiczne sprawiają, że mają wiele zastosowań. Co więcej – większość przedmiotów, z których korzystamy na codzień w jakimś stopniu bazuje na metalach kolorowych.

Miedź oraz aluminium to jedne z najdroższych materiałów, które można oddać na skupie złomu. Zatem jeśli zostanie nam dużą ilość odpadów warto odwiedzić skup aluminium lub skup miedzi. Warszawa, Wrocław czy Kraków – w każdej miejscowości spotkamy tego typu firmy.

Jakie branże zużywają i potrzebują najwięcej aluminium?

Metale kolorowe ze względu na swoją uniwersalność są stosowane w wielu sektorach. Ich skończona podaż skutkuje tym, że generuje się popyt na odzyskane i przetopione surowce.

Odzyskiwanie metali jest kosztownym zajęciem. Mimo to jest to aktywność w dalszym ciągu opłacalna. Recykling metali niesie pozytywy dla każdej z zainteresowanych stron.

Klient indywidualny pozbywa się odpadów z domu i oprócz tego otrzymuje za to pieniądze. Skup aluminium i miedzi otrzymuje pożądany towar. Skup miedzi później zarabia na zakupionym produkcie sprzedając go hutom i innym wykazującym zainteresowanie podmiotom. Jakie branże gospodarki najchętniej pracują ze złomami? To zależy od tego, czym dany skup handluje.

Kto kupuje miedź od skupu metali kolorowych?

Miedź zaliczana jest do grupy metali półszlachetnych. Jest dość miękkim i kowalnym pierwiastkiem. Cechuje się wysoką przewodnością elektryczną. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest liczne używanie jej w różnego rodzaju urządzeniach i systemach elektronicznych i elektrycznych.

Najczęściej odzyskuje się ją wtórnie ze starych przewodów i kabli elektrycznych. Spore ilości miedzi spotkać można też w instalacjach hydraulicznych. Z miedzi korzysta chętnie branża budowlana – stosuje ją do wytwarzania rynien, parapetów i pokryć dachowych. Poza dobrym przewodnictwem prądu, miedź również sprawdza się jako wymiennik ciepła. Ta funkcja pozwala odszukać ten pierwiastek w chłodnicach i grzejnikach.

Cena miedzi na rynkach globalnych jest dość duża. Zatem, jeśli po remoncie lub wymianie urządzeń w domu zostało nam nieco tego rudego pierwiastka i chcemy zarobić, warto odwiedzić skup miedzi. Warszawa jest miastem, gdzie otrzymamy za kilogram miedzi najlepszą stawkę. Jednak nie ma się czym martwić – niemal wszędzie handel miedzią jest dochodowy.

Skup aluminium – kto jest ich klientem?

Aluminium to kolejny wysoce ceniony metal. Używa się z niego w przemyśle lotniczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, budowlanym, a nawet spożywczym. Jest plastyczny co daje możliwość dowolnego zmieniania jego kształtu. Każdy z nas pił kiedyś colę lub inny napój z puszki – puszki oczywiście wytwarza się z aluminium. Jest to tylko jeden z przykładów wykorzystania tego pierwiastka.

Aluminium można pozyskiwać z elementów samochodów, jak również z różnych elementów konstrukcji maszyn, blach czy instalacji. Wiele osób zbiera też puszki po napojach i w ramach dodatkowego zarobku oddaje je na skup aluminium.

Czy skup metali to dobry pomysł na biznes?

Skupy metali kolorowych to często dobrze funkcjonujące biznesy. Produkcja złomu, mimo wszystkich apeli nie zmniejsza się. Wobec tego potrzebne są podmioty, które w bezpieczny i odpowiedni sposób zajmą się utylizacją.

Dobrym pomysłem wydaje się otworzyć skup miedzi lub skup aluminium. Warszawa jako stolica mogłaby być dobrą lokalizacją.