Czym różni się kancelaria prawna od kancelarii adwokackiej?

Czym różni się kancelaria prawna od kancelarii adwokackiej?

Większość ludzi nie rozróżnia różnych zawodów prawniczych, nie zastanawia się czym zajmują się poszczególnie absolwenci prawa. A tak naprawdę prawnicy mają bardzo szeroki zakres swoich usług. Czasami pojawia się pytanie czym różni się kancelaria prawna od kancelarii adwokackiej.

Rozglądasz się za kancelarią? Zobacz: 
kancelaria prawna warszawa

Jaka to różnica?

Najlepiej będzie wskazać na zakres tych pojęć, by jakość je rozróżnić. Można powiedzieć, że kancelaria prawna to szeroki zakres pojęcia zajmującego się pomocą prawną. Pod tym pojęciem kryje się każdy prawnik świadczący usługi doradztwa. Nie ma jednak aplikacji, która uprawnia go do zawodowego reprezentowania klientów przed sądem. Natomiast kancelaria adwokacka to pojęcie o węższym charakterze. Pod tym pojęciem kryje się bowiem kancelaria, w której pracują adwokaci. To prawnicy, którzy mają ukończoną aplikację adwokacką, zdany egzamin. Adwokaci mogą występować w sądach jako pełnomocnicy zawodowi. Adwokaci to również prawnicy, którzy mogą reprezentować klientów w sprawach karnych.

Pojęcia kancelarii prawnej i adwokackiej stosowane są często zamiennie, jednak trzeba powiedzieć, że kancelaria adwokacka to określenie, które bardziej precyzuje zakres usług jakie prawnik realizuje

Szukasz dobrego adwokata? Sprawdź:
kancelaria adwokacka warszawa

A co z radcą prawnym?

Radca prawny – to jeden z najbardziej popularnych zawodów prawniczych. Nadal wiele osób zastanawia się jednak na jakich zadaniach radca prawny się skupia. Zawód ten skupia się na usługach związanych z obsługą klientów w zakresie prawa cywilnego. Osoba, która jest po aplikacji radcowskiej może odpowiadać za reprezentowanie klientów w sądzie. Radca ogranicza się jednak do działania w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy, rodzinnego, handlowego. Radca prawny nie może reprezentować klientów w przypadku spraw karnych.

Dlatego kancelaria radcy prawnego skupia się na różnych sprawach prawnych z wyłączeniem spraw, które mają charakter karny. Odnośnie spraw cywilnych można liczyć na dużę doświadczenie radcy prawnego i będzie gwarantował poprowadzenie takiej sprawy we właściwy sposób.

Pierwszym krokiem do zostania radcą prawnym są zawsze studia prawnicze. Potem dodatkowo przejść trzeba specjalna aplikację i zdać egzamin radcowski. Zdanie egzaminu pozwala na uzyskanie wpisu na listę radców prawnych. Dzięki temu będzie można stać się zawodowym pełnomocnikiem.

Najlepszy prawnik? prawnik gdańsk