Czy wyciąganie wgnieceń w samochodach jest możliwe

Czy wyciąganie wgnieceń w samochodach jest możliwe

Uszczerbek na zdrowiu auta z reguły nie jest łatwym przeżyciem dla jego właściciela. Kiedy jednak mowa o drobnym uszczerbku na karoserii, nie warto panikować. Naprawa lakiernicza nie zawsze jest w takiej sytuacji konieczna. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i udać się do specjalisty, dla którego wyciąganie wgnieceń to chleb powszechni.

Na czym polega wyciąganie wgnieceń w samochodzie?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń? Robi się to przy pomocy specjalnego kleju oraz akcesoriów, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej strukturę. Trzeba wiedzieć, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie.

Jaki jest koszt wyciągania wgnieceń?

Oczywiście wyciąganie wgnieceń wydaje się nietrudne do samodzielnego wykonania, ale kiedy nie mamy w tym zakresie pewności, należy udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat bardzo dobrze. Ceny takiej usługi są zwykle małe, a czas jej wykonania tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia auto będzie do odbioru. W związku z tym zalecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez ingerencji w lakier. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i w trakcie późniejszej sprzedaży pojazdu.

Tekst postał na podstawie informacji ze strony firmy Eurograd. Jest to lider z okolic Krakowa z 10-letnim doświadczeniem w branży.