Co to jest beton towarowy?

Co to jest beton towarowy?

Beton wykorzystywany jest na wszystkich placach budowy, tworzy się z niego elementy nośne, ale także drogi. Co warto wiedzieć na jego temat i jaki jego typ wybrać? Kiedy możemy użyć beton zwykły, a kiedy korzystniej będzie poszukać firmy produkującej beton towarowy? Jeśli jesteś w trakcie budowy budynku mieszkalnego to ten tekst będzie zdecydowanie dla Ciebie.

Czym różni się beton towarowy od betonu zwykłego?

Podstawową różnicą jest receptura tego wyrobu. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy składa się z mineralnego kruszywa skalnego, na przykład piasku, żwiru lub grysu, który jest mieszany z cementem. Beton towarowy musi spełniać inne standardy i być o wiele bardziej mocny. W jego składzie są standardowo 2 rodzaje kruszyw – drobne i grube, cement i woda, co więcej dodatki uszlachetniające. Jest on dzięki temu bardzo plastyczny.
W dodatku beton zwykły zazwyczaj robiony jest na placu budowy tuż przed użyciem, a beton towarowy produkowany jest na węzłach betoniarskich na przykład w województwie Mazowieckim i transportowany na budowę w przeznaczonych do tego betonowozach. Na skutek tych różnic beton zwykły jest stosowany w odmiennych miejscach niż ten towarowy.

Jak powstaje beton towarowy i kiedy go wykorzystać?

Produkcja betonu towarowego jest w pełni zautomatyzowana. Maszyna odmierza odpowiednie proporcje i dodaje odpowiednią ilość poszczególnych surowców. Na skutego tego beton towarowy za każdym razem ma te same proporcje, przepisową konsystencję i twardość. Nie ma także ryzyka popełnienia błędu przy jego tworzeniu. Wytwarzany jest on przez producenta i jako przygotowana mieszanka dostarczany na budowę.
Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest wyjątkowo trwały i jego cena nie jest wysoka, to stosowany jest właściwie na każdej budowie. Stawiając biuro dużo bezpieczniej jest zamówić przygotowaną mieszankę betonu towarowego od producenta i nie ryzykować z własnoręcznym robieniem w betoniarce betonu zwykłego.

Skąd wziąć beton towarowy?

Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niezmiernie popularnym tworem, na rynku mamy multum jego producentów. Ważne jest aby przeczytać komentarze o firmie, zanim kupimy stamtąd mieszankę. Bezsprzecznie godny zainteresowania beton towarowy znajdziesz w Sokołowie Podlaskim. Tu wiodącą firmą na rynku jest Bet-Bud – produkcja betonu. Większość przyzwoitych producentów betonu posiada certyfikaty od niezależnych instytutów, między innymi przez System Zakładowej Kontroli Produkcji oraz Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Zwróćcie również uwagę na to czy wytypowany przez was producent transportuje towar do wybranej przez Ciebie lokalizacji. W tym temacie z pewnością nie rozczaruje Cię firma Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.